Carsten Lindschmidt, Forretningsudvikler
Carsten Lindschmidt har mere end 20 års erfaring som leder. Han har selv været med til at starte seks virksomheder, og hjulpet mere end 500 virksomheder med ledelses- og forretningsudvikling. Han har særlig erfaring med: Salg, markedsføring, kundepsykologi og rådgivningssalg Forandringsledelse, kriseledelse, konflikter, økonomisk styring Adfærdspsykologi, personale ledelse, motivation, personlig indflydelse, mental træning, teamudvikling
Forståelse for små- og mellemstore virksomheder
Hverdagen er noget helt særligt i de små- og mellemstore virksomheder. Carsten Lindschmidt har selv prøvet livet som iværksætter af flere gange og har i mange år hjulpet netop den type virksomhed med ledelse.
Nils Hall Torgersen, Forretningsudvikler
Nils Hall Torgersen er strateg med stort S og så kan han hjælpe din virksomhed, hvis du har brug for at komme et skridt videre eller er usikker på retningen. Han har arbejdet med forretningsudvikling og strategi gennem hele siden karriere og det har bragt ham vidt omkring – til bl.a. Nestlé, Levi Strauss og Junckers.
Nils Hall Torgersens absolutte spidskompetencer er:
- Strategi
- Forretningsudvikling
- Vækst
- Salg- og markedsføring
- Finansiering
- Kapitalfremskaffelse
- Turnaround & ændringsprocesser
Den rette mentale indstilling udretter mirakler
Hvis du benytter dig af Nils Hall Thorgersens kompetencer, vil du med garanti støde på begrebet RMI, der i Nils’ ordbog står for Rigtig Mental Indstilling. Og det er netop derfor virksomhedsledere også skal gøre op, om de for alvor har viljen til vækst – og hvis viljen er der, så er Nils Hall Torgersen manden, der kan give den fornødne sparring til at nå målet.